III LO GNIEZNO

DLA UCZNIÓW

www.eduseek.pl
Największy polski portal edukacyjny. Składa się z trzech podstawowych platform: uczeń, rodzic, nauczyciel. W części przeznaczonej dla ucznia, można znaleźć pomoce, informacje, rozrywkę. W module dla rodziców mamy: rankingi szkół, informacje o korepetycjach, wskazówki metodyczne dla rodziców, standardy egzaminacyjne. Moduł nauczycielski zawiera: konspekty lekcji, scenariusze z materiałami pomocniczymi, rozkłady materiału, a także informacje dotyczące awansu zawodowego.

www.szkola.net.pl

Portal umożliwia założenie konta pocztowego. Jest również chat, pozwalający na wymianę poglądów. Zawiera hasła skierowane do młodzieży: ściągi, kursy, korepetycje, komiks, gry, komputery, podróże. Dzięki licznym pomocom naukowym uczeń może przygotować się do sprawdzianów i egzaminów oraz czerpać wiedzę odpowiadającą jego zainteresowaniom.

www.liceum.pl
Zawiera materiały związane z liceum: sylabusy, podstawy programowe, problematykę dotyczącą matury, informacje o olimpiadach przedmiotowych, rankingi szkół.

www.matura.pl
Portal przeznaczony dla maturzystów i osób wybierających się na studia wyższe. Dostarcza porad, materiałów pomocniczych w przygotowaniu się do egzaminów wstępnych, wyboru odpowiedniej szkoły wyższej.

Podziel się swoją opinią