III LO GNIEZNO

Drzwi otwarte

Podziel się swoją opinią
W sobotnie przedpołudnie, 15 kwietnia, po raz kolejny odbyły się w naszej szkole Drzwi Otwarte. Ich ideą było pokazanie III Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie tym wszystkim, którzy w nadchodzącym roku szkolnym zechcą zasilić szeregi naszych uczniów.
Drzwi Otwarte rozpoczęły się od zaproszenia wszystkich gości do sali gimnastycznej, gdzie p.dyr. Beata Czechańska dokonała uroczystego otwarcia imprezy i zapoznała zgromadzonych z ofertą edukacyjną III LO. Po wystąpieniu dyrekcji swoje talenty zaprezentowali uczniowie różnych klas. Widzowie mogli podziwiać występy śpiewających i tańczących dziewcząt, popisy sportowe chłopców, a także mistrzowskie pokazy sztuk walki
i samoobrony w wykonaniu uczniów klas policyjnych.
Następnym punktem programu był cykl udramatyzowanych scenek, ukazujących
w niebanalny i zabawny sposób charakter zajęć związanych z profilem policyjnym.
Po takiej dawce artystyczno – sportowych doznań należało już tylko zaprosić przyszłych uczniów i ich rodziców do zwiedzenia naszego liceum. W rolę przewodników wcielili się uczniowie szkoły, w tym dniu ochrzczeni „Jaśkami” i w zabawny sposób zaprezentowali tajniki licealnego życia.
Wycieczka po szkole wiodła przez poszczególne sale, w których zainteresowani mogli zapoznać się, często w formie zabaw i gier, z informacjami na temat konkretnych profili : ratownictwa medycznego, social – mediów, policyjnej, psychologiczno – językowej, integracyjnej, bezpieczeństwa publicznego, matematyczno – biznesowej i europejskiej. Dużym zainteresowaniem cieszył się również kącik doradztwa zawodowego.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, pracę i serce! Mamy nadzieję, że zostawiliśmy szeroko otwarte drzwi dla tych, którzy chcieliby pozostać w naszej szkole na dłużej.
Zapraszamy gorąco!