III LO GNIEZNO

Klasy policyjne wspierają akcję gnieźnieńskiej policji

Podziel się swoją opinią

W hali sportowej III Liceum Ogólnokształcącego rozpoczęły się kursy samoobrony, które są skierowane do mieszkanek Gniezna i powiatu. Listę zapełniono w zaledwie dwa dni.

W tym roku przypada stulecie istnienia polskiej Policji. Z tego też tytułu gnieźnieńska komenda zaproponowała kursy samoobrony, które są skierowane do pań z naszego regionu. Do uczestnictwa zgłosiło się około sto kobiet – w ciągu zaledwie dwóch dni od ogłoszenia szkoleń, zapełniły się wszystkie listy. To tylko dobrze pokazuje, jak duże jest zapotrzebowanie na tego typu inicjatywy.

– Nasze zajęcia to kontynuacja tego, co robiliśmy jeszcze dwa lata temu. Wtedy ten kurs nazywał się „Bezpieczna Kobieta” i cieszyło się to bardzo dużym zainteresowaniem. Z uwagi na przypadające stulecie powstania Policji Państwowej, postanowiliśmy kontynuować te zajęcia, stąd też liczba stu kobiet, które będą mogły wziąć udział w tym kursie. Policja na przestrzeni dziejów realizowała różne zadania, ale zawsze stała na straży bezpieczeństwa i w jego zakres wchodzi również profilaktyka. Nasze zajęcia to właśnie profilaktyka, umiejętność zadbania o własne bezpieczeństwo, obrony oraz zachowań, aby unikać zagrożeń – mówił mł. insp. Przemysław Kozanecki, komendant Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Kurs, który odbywać się będzie w cyklu kilku spotkań, rozpoczął się od nauki z udzielania pierwszej pomocy, co jest podstawą przy wszystkich tego typu szkoleniach (przy wsparciu uczniów III LO z klas policyjnych). Te zaś prowadzone są przez asp. sztab. Adama Owczarzaka z gnieźnieńskiej komendy, wykwalifikowanego w tym zakresie funkcjonariusza. Spotkania obejmować będą w mniejszej części teorię, a w większej praktykę, obejmującą zasady zachowania się w określonych sytuacjach, które mogą spotkać każdego i w każdym miejscu. Kurs odbywać się będzie do początku kwietnia.

tekst i zdjęcia pochodzą z portalu: gniezno24.com