III LO GNIEZNO

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

Podziel się swoją opinią
W środę, 19 kwietnia, uczniowie klas humanistycznych wzięli udział w ostatniej odsłonie festiwalu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Celem projektu było rozwijanie wrażliwości młodych widzów i poszerzanie ich wiedzy na temat ambitnej sztuki filmowej.
Ostatnim obrazem, z którym zapoznali się uczniowie, był film” Córka trenera” w reż. Łukasza Grzegorzka, opowiadający o trudnych relacjach rodzic – dziecko. Tytułowa bohaterka, niczym baśniowa królewna, marzy o niezależności. Jest oczkiem w głowie ojca, który dzięki niej realizuje niespełnione marzenia sportowe. Rodzic jest również całym jej światem.Czy czas spędzony wspólnie z ojcem pozwoli wyzwolić się spod jego nadzoru? Czy dziewczyna odnajdzie własną tożsamość? Na te i inne pytania próbowano odpowiedzieć w trakcie dyskusji na temat obejrzanego filmu.
Na zakończenie koordynatorka festiwalu podsumowała cały cykl i wręczyła uczniom III LO pamiątkowe certyfikaty. W październiku 2023 roku następna odsłona programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Już nie możemy się doczekać