III LO GNIEZNO

Pożegnanie absolwentów

Podziel się swoją opinią
26 kwietnia pożegnaliśmy kolejny rocznik absolwentów III Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego. Uroczysta akademia odbyła się w podniosłej, ale wesołej atmosferze. Ukończenie szkoły to zamknięcie ważnego etapu życia, rozstanie z tym, co przez cztery lata wypełniało znaczną część czasu, wymagało wiele trudu, ale zarazem było rozpoczęciem nowej drogi.
W części oficjalnej do młodzieży w ciepłych i życzliwych słowach zwróciła się pani dyrektor Beata Czechańska. Życzenia dla uczniów i podziękowania dla pedagogów przekazała przedstawicielka Rady Rodziców, pani Magdalena Kamińska, w imieniu młodszych klas głos zabrała Jessica Dominiak, źycząc czwartoklasistom powodzenia na egzaminie dojrzałości. Jako ostatnia wystąpiła Wiktoria Kujawska, która zapewniła zgromadzonych o tym, że tegoroczni absolwenci będą mile wspominać III LO . Następnie wręczono świadectwa ukończenia nauki w liceum z wyróżnieniem, listy pochwalne, dyplomy za bardzo dobre i dobre wyniki w nauce oraz osiągnięcia sportowe. Pani dyrektor podziękowała również rodzicom, którzy angażowali się w życie klasy i szkoły.
W części artystycznej przedstawiciele młodszych klas pożegnali starszych kolegów żartobliwym programem, który przypomniał ciekawe i wesołe wydarzenia z życia czwartoklasistów. Nie zabrakło również występów muzycznych – od rapu po klasykę.
Na koniec, w atmosferze wzruszeń i refleksji nad kończącym się czasem licealnej przygody absolwenci pożegnali swoich wychowawców, nauczycieli i społeczność szkolną. Jednak nie na długo, bo już we wtorek, 7 maja, rozpoczyna się przed nimi decydujący czas egzaminów maturalnych. Wszystkim absolwentom życzymy powodzenia!