III LO GNIEZNO

Pożegnanie absolwentów!

Podziel się swoją opinią
28 kwietnia pożegnaliśmy kolejny rocznik absolwentów III Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego. Uroczysta akademia odbyła się w podniosłej, ale wesołej atmosferze. Ukończenie szkoły to zamknięcie ważnego etapu życia, rozstanie z tym, co przez cztery lata wypełniało znaczną część czasu, wymagało wiele trudu, ale zarazem było rozpoczęciem nowej drogi.
W części oficjalnej do młodzieży w ciepłych i życzliwych słowach zwróciła się pani dyrektor Beata Czechańska. Życzenia dla uczniów i podziękowania dla pedagogów przekazała przewodnicząca Rady Rodziców, pani Teresa Orłowska -Banaszak, zaś odchodzący przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Oskar Siniawski zapewnił zgromadzonych o tym, że tegoroczni absolwenci będą mile wspominać III LO. W imieniu zaproszonych gości głos zabrał inspektor gnieźnieńskiego Wydziału Oświaty Kultury i Sportu, pan Tomasz Pokładecki, wspominając z życzliwością czasy swojego pobytu w szkole średniej.
Następnie wręczono świadectwa ukończenia nauki w liceum z wyróżnieniem, listy pochwalne, dyplomy za bardzo dobre i dobre wyniki w nauce. Pani dyrektor podziękowała również rodzicom, którzy angażowali się w życie klasy i szkoły.
W części artystycznej młodsze koleżanki pożegnały starszych kolegów żartobliwym programem, który przypomniał ciekawe i wesołe wydarzenia z życia czwartoklasistów.
Na koniec, w atmosferze wzruszeń i refleksji nad kończącym się czasem licealnej przygody absolwenci pożegnali swoich wychowawców, nauczycieli i społeczność szkolną. Jednak nie na długo, bo już w czwartek, 4 maja, rozpoczyna się przed nimi decydujący czas egzaminów maturalnych. Wszystkim absolwentom życzymy powodzenia!