III LO GNIEZNO

Salon Maturzystów

Podziel się swoją opinią
„Nie ma dobrego wyboru bez sprawdzenia wielu opcji”
Uczniowie z klas 4a, 4b, 4c oraz 4e wybrali się do Poznania, by uczestniczyć w Salonie Maturzystów. Oto relacje z ich wyjazdu.
 
26 września w Centrum Wykładowo – Konferencyjnym Politechniki Poznańskiej, uczniowie z klas 4b, 4c, 4e wzięli udział w tegorocznej edycji Poznańskiego Salonu Maturzystów organizowanego przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy”. Celem spotkania jest pomoc tegorocznym maturzystom w zaplanowaniu ścieżki edukacyjno- zawodowej. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z ofertami programowymi i systemem rekrutacji uczelni wyższych na kolejny rok akademicki.
Oprócz strefy wystawienniczej, młodzież wzięła udział w spotkaniu z ekspertem OKE na temat zasad i przebiegu egzaminu maturalnego 2024 z przedmiotów dodatkowych na poziomie rozszerzonym.
 
26 września klasa ratownictwa medycznego 4A była w Poznaniu na spotkaniu – salonie maturzystów, organizowanym jak co roku przez czasopismo „Perspektywy” i Politechnikę Poznańską. Maturzyści mogli posłuchać prelekcji wygłoszonych przez egzaminatorów CKE na temat egzaminów maturalnych, zarówno z podstawy, jak i z rozszerzenia. Była także możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną wyższych uczelni. Dla uczniów zdających na maturze biologię najciekawszym wystąpieniem była prelekcja Jacka Pawłowskiego, doktora nauk biologicznych, dyplomowanego nauczyciela, który podjął się dokładnej analizy zadań maturalnych z wykładanego przedmiotu.