III LO GNIEZNO

Wycieczka klasy 4d do poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego

Podziel się swoją opinią
Czy pięć pompek wpływa na kod DNA? Jak pobrać materiał genetyczny i go zbadać? Ile par chromosomów ma człowiek? Jak niedrogo skomponować zdrowy i zbilansowany posiłek? Co wybrać – sok czy nektar?
To tylko kilka pytań, na które odpowiedzi usłyszeli uczniowie klasy 4d sportowej, którzy w ramach „Nocy naukowców” odwiedzili poznańską Akademię Wychowania Fizycznego. Z zaangażowaniem uczestniczyli w wykładach naukowych poświęconych tajemnicom DNA i aspektom zdrowego żywienia u sportowców. Prelegent – dr Wojciech Jarosz – z pasją opowiedział o roli DNA w dziedziczeniu, a także pokazał doświadczenia i metody badania, w tym izolowania DNA.
Dzięki mgr. Jakubowi Adamczewskiemu z Zakładu Dietetyki Sportowej maturzyści z III LO poznali aktualne zalecenia dotyczące zdrowego żywienia. Wiedzą też, jak szybko i tanio przygotować wszystkie posiłki, a także na co zwracać uwagę podczas zakupów.
Nasi szkolni piłkarze i piłkarki, którzy stoją przed wyborem wyższej uczelni, z zaciekawieniem zwiedzali mury AWF-u. Może już za rok rozpoczną tam dalszą naukę?